2 brytyjskie seriale, które musicie obejrzeć

After Life

After Life to serial, który nie pozostawi Was obojętnymi. To historia mężczyzny, który po śmierci ukochanej żony próbuje odnaleźć na nowo sens istnienia. To instrukcja życia po śmierci – życia po śmierci osoby, bez której nie wyobrażało się egzystencji. Ten serial to prawdziwe studium osobowości – główny bohater wydając się początkowo paskudnym typem okazuje się w gruncie rzeczy poczciwym, błyskotliwym gościem. Film jest świetną okazją do podszkolenia brytyjskiej odmiany angielskiego. Pełno w nim potocznych zwrotów, świetnych dowcipów – zdziwicie się oglądając jak często Anglicy zamiast „thanks” mówią „cheers.”

Sex Education

Mimo, iż dotyczy głównie nastolatków Sex Education to serial, który polecam oczywiście głównie osobom dorosłym.

Wbrew tytułowi nie tylko o seks w nim chodzi. Film przedstawia problemy emocjonalne z jakimi borykamy się zarówno w wieku nastoletnim jak i w życiu dorosłym. Serial jest świetną okazją do podszkolenia slangu brytyjskich nastolatków oraz języka z jakim spotkacie się na co dzień przebywając w Wielkiej Brytanii.

Jeśli chcecie poćwiczyć zwroty, które często pojawiają się w brytyjskich serialach zapraszam na moje konto na Instagramie @lektor_angielskiego, gdzie w serii #phraseoftheweek publikuję najpopularniejsze zwroty właśnie z tych filmów.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz. Chętnie poczytam :)

%d bloggers like this: